У Китаї знайшли спосіб обійти нову політику конфіденційності в iOS

1 хв. читання

Китайська рекламна асоціація створила ідентифікатор China Anonymization ID (CAID). Він дозволить відстежувати користувачів iOS після того, як Apple впровадить свій фреймворк App Tracking Transparency (ATT).

Financial Times пише, що зараз технологію CAID тестують китайські компанії, зокрема ByteDance (якій належить TikTok) і Tencent. Якщо китайські застосунки почнуть масово її використовувати, Apple доведеться або дозволити це, або заблокувати ці програми та втратити значний шматок ринку.

Apple каже, що її правила діятимуть для всіх розробників та застосунків, зокрема й китайських. Компанія обіцяє видалити програми, що приховано збиратимуть дані про користувачів, які від цього відмовились. Нові правила почнуть діяти після оновлення iOS 14.5.

Apple представила ATT у червні 2020 року на конференції WWDC. Ідея в тому, що програми мають отримувати користувачів, аби відстежувати їхню активність в інших застосунках і в мережі. Користувачі можуть відмовитись від цього та заблокувати IDFA, ідентифікатор Apple для рекламодавців.

Натомість китайський ідентифікатор CAID може функціонувати як запасний варіант або заміна Apple IDFA, коли він не працює.

Apple хотіла розгорнути нову політику конфіденційності восени, коли виходила iOS 14, однак проєкт довелось перенести. Річ у тім, що ці оновлення ускладнюють роботу персоналізованої реклами, на якій заробляє багато компаній, зокрема Facebook, котра активно критикувала Apple (наприклад, через оголошення в газетах). Втім, ATT все ж планують запустити у версії iOS 14.5, яка зараз на стадії бета-тестування.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація