Вийшла перша бета-версія Android 12 для розробників

2 хв. читання

Вийшла перша розробницька бета-версія Android 12 (поки що лише для пристроїв Pixel 3 і пізніших версій). Загальнодоступну бета-версію мають опублікувати у травні, а фінальний реліз, ймовірно, вийде у серпні чи вересні.

Хоча про всі зміни говорити рано, в ОС вже помітні оновлення в обробці мультимедійних файлів, а також нові функції безпеки. Наприклад, відеоформат HEVC працюватиме застосунках, які раніше його не підтримували. Зараз на Android можна робити відео HEVC, але сторонні застосунки не завжди його відтворюють, тож це має змінитися. Також Android 12 підтримуватиме звук MPEG-H, у якому буде 24 аудіоканали, а не 8, як зараз.

В ОС буде підтримка формату AV1 (або AVIF), який стискає зображення краще за JPG. Поки камера не переходитиме автоматично з JPG на AV1, та Google планує рухатись в цьому напрямку.

Розробники також створили новий API 'Rich Content Insertion', який дозволяє вирізати й перетягувати різні види контенту між застосунками.

Щодо змін в інтерфейсі, нещодавно на XDA Developers опублікували перші скріншоти, але не факт, що дизайн Android 12 буде саме таким. Google описує новий інтерфейс досить загально: зручніший дизайн сповіщень, плавніші переходи й анімація тощо.

У 2019 році для Android запустили проєкт Mainline: з того часу ОС може оновлювати свої модульні компоненти одразу через Play Store. У дванадцятій версії системи Android Runtime теж зробили модулем Mainline, тож він буде оновлюватись напряму, без апдейтів усієї системи.

Детальніше про всі функції Android 12 можна дізнатися на сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: avif в jpg, формат avif, api 24 android