Вийшла попередня версія .NET 5 для розробників

1 хв. читання

Microsoft випустила першу попередню версію .NET 5 для розробників, основний реліз мають опублікувати в листопаді. За допомогою NET 5 можна буде робити нативні застосунки для пристроїв на Windows 10, iOS і Android.

Попередня версія .NET 5 базується на .NET Core 3.0 і 3.1, які вийшли у 2019 році. Microsoft каже, що .NET Core 3 найшвидше поширився серед розробників і мав мільйон користувачів минулого року.

У .NET Core 3 були Windows Forms і Windows Presentation Foundation (WPF) для створення настільних програм. Підтримувались Arm64, ASP.NET Blazor (для односторінкових застосунків) та фреймворк gRPC RPC.

Реліз .NET 5 також міститиме WinForms й WPF, а ще ASP.NET Core, Entity Framework Core, Xamarin і ML.NET. Їх додаватимуть поступово для кожної попередньої версії. Також планується, що NET 5 отримає підтримку високопродуктивних хмарних застосунків, HTTP3 й оптимізовану взаємодію з контейнерами в рантаймі.

Microsoft заявляє, що версія 5 — це майбутнє .NET, «єдиної уніфікованої платформи для створення застосунків будь-якого типу». Компанія обіцяє зробити перехід з NET Core 3.1 на .NET 5 «максимально безболісним».

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: .net core wpf, net foundation, .net foundation