ЄС розробляє нову цифрову стратегію

1 хв. читання

Єврокомісія представила нову стратегію цифрового розвитку: European Data Strategy. Серед пропозицій — створення єдиного європейського ринку даних, який допоміг би місцевим компаніям конкурувати з технологічними корпораціями з США і Китаю.

Ці дані зможуть використовувати дослідники, підприємства, державні служби тощо. Спочатку пропонується розробити нормативну базу, яка б стимулювала організації обмінюватись даними та визначала правила й обмеження.

Також планується інвестувати у «європейські проєкти зі створення просторів даних та надійних й енергоефективних хмарних інфраструктур». Ще передбачено створення нішевих ринків даних для окремих галузей на кшталт охорони здоров'я.

Окремий пункт цієї стратегії — регулювання штучного інтелекту. В опублікованих документах пропонується створити базу для надійного та безпечного ШІ, який потрібно водночас і розвивати, і контролювати.

Зазначається, що системи ШІ, які стосуються галузей охорони здоров'я, безпеки чи транспорту, повинні бути найбільш прозорими й контролюватись людьми. Їх мають перевіряти й сертифікувати відповідні органи ЄС. Технології з меншим рівнем ризику матимуть не таку сувору систему маркування.

eu ai
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.1K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація