Apple опублікувала ядро і компоненти Big Sur

1 хв. читання

Apple відкрила код низькорівневих компонентів macOS 11.0 Big Sur — тих, що створені на базі вільного ПЗ. Окрім ядра XNU, це компоненти ОС Darwin та інші складники, програми й бібліотеки, не пов'язані з графічним інтерфейсом. Загалом опубліковано 190 пакетів з кодом.

Розробники з Apple зазначають, що у випуску Big Sur багато чого змінилось, а встановлення і запуск кастомного ядра дуже відрізняється від попередніх випусків ОС. Є інструкція, як зробити власну версію ядра XNU для платформ x86_64 (Intel). Однак поки не можна створити XNU з відкритим кодом для пристроїв Mac Apple Silicon.

Тексти ядра XNU опубліковані як фрагменти коду, що пов'язані з наступним релізом macOS. Нагадаємо, що XNU є частиною відкритого проєкту Darwin. Це гібридне ядро, до якого належить мікроядро Mach та компоненти з FreeBSD та C++ IOKit API для написання драйверів.

Також днями розробник Гектор Мартін офіційно запустив проєкт Asahi Linux: він має адаптувати Linux для нових пристроїв Apple з чипами M1. Це вікдрита розробка, яка фінансується спільнотою, а оновлення регулярно публікуватимуться на GitHub.

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація