Держустанови Китаю мають відмовитись від іноземного софту й обладнання

1 хв. читання

Державні установи Китаю мають відмовитись від усього іноземного софту і комп'ютерного обладнання протягом трьох років. Про це повідомляє Financial Times.

Також видання зазначає, що цей наказ передусім спрямований на американські компанії — на кшталт HP, Dell і Microsoft. Альтернативним обладнанням можуть стати пристрої Lenovo. А от замінити програмне забезпечення буде складніше, адже його здебільшого розробляють для Windows та MacOS — популярних і американських ОС. Та й складники Lenovo виготовляються не в Китаї: їхні чипи робить Intel, а жорсткі диски — Samsung.

Аналітики з China Securities вважають, що Китаю потрібно буде замінити 20–30 млн пристроїв і цей масштабний процес почнеться з наступного року. Очікується, що за 2020 рік встигнуть закінчити 30% роботи, за 2021 — 50% і за 2022 — 20%. Тому директиву скорочено називають «3-5-2».

Financial Times пише, що це, імовірно, відповідь Китаю на обмеження їхньої продукції в США. Нагадаємо, цьогоріч адміністрація Трампа заборонила американським компаніям співпрацювати з Huawei — з міркувань національної безпеки. Щоправда, Міністерство торгівлі США видало Huawei вже третю тимчасову ліцензію, яка дозволяє обмежену співпрацю.

Китай планував використовувати «безпечні та контрольовані» технології в урядових організаціях ще з 2017 року. Тоді був ухвалений закон про кібербезпеку країни. Однак саме дії Вашингтону актуалізували цей проєкт, вважають аналітики з Eurasia Group.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація