Google досягнув прориву в галузі квантових обчислень (але це не точно)

1 хв. читання

Google заявляв, що досягнув точки квантового верховенства, тобто тепер квантові пристрої можуть розв'язувати проблеми, недоступні для класичних комп'ютерів. Така інформація мала опублікуватись на сайті НАСА, однак потім текст видалили. Про це повідомляє видання Financial Times, представники якого бачили публікацію.

У ній Google казав, що дослідникам компанії вдалось виконати перше обчислення, можливе лише на квантовому процесорі. Його провели на 53-кубітному квантовому комп'ютері Sycamore за 3 хвилини й 20 секунд, тоді як найшвидшому у світі суперкомп'ютеру Summit для цього знадобилося б 10 000 років. Тобто, якщо все правильно, то Google дійсно досягнув квантового верховенства.

Але не всі з цим погоджуються. Наприклад, IBM відмовилась визнавати досягнення Google, адже Sycamore не можна використовувати як повноцінний квантовий комп'ютер, його створили лише для обчислення однієї конкретної задачі.

Водночас керівництво Intel налаштоване оптимістично і вважає експеримент Google помітним досягненням в галузі. Самі ж представники Google поки не коментують ситуацію.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація