Google відкриває код VR-проєкту Cardboard

1 хв. читання
07 листопада 2019

Місяць тому Google офіційно припинив випуск VR-гарнітури Daydream View. Тепер компанія відкриває інструментарій для розробки застосунків Cardboard. Ця платформа дозволяє створити віртуальну реальність за допомогою смартфона і картонного шолома.

Компанія опублікувала демонстраційні застосунки та бібліотеки для розробки власних Cardboard-програм на Apple iOS і Android. У Google VR SDK також є функції відстеження рухів, система рендерингу для виводу зображення на шолом та елементи для взаємодії з користувачем.

Найпростіший шолом віртуальної реальності можна створити з картонного каркаса, двох лінз для фокусування і прикріпленого до конструкції смартфону. Зображення формуються окремо для лівого і правого ока, при цьому враховується тип лінз, їх відстань до екрана і відстань між зіницями.

Screenshot-2

Користувач отримує не просто стереоскопічну картинку, зображення змінюється залежно від рухів і повороту голови. Для цього використовуються вбудовані у смартфон гіроскоп, камера та інші інструменти. Тобто можна не лише дивитись 3D-відео, а й користуватись віртуальним простором, наприклад, грати в ігри.

Google запустив проєкт Cardboard ще у 2014 році, з часом технологію стали менше використовувати. Журналіст The Verge пише, що це не дивно, адже такими речами не користуєшся часто — йому, наприклад, вистачило й одного разу, щоб награтись.

Однак Google сподівається, що відкритий доступ поверне популярність Cardboard і технологія буде корисною для розваг і навчання. Також компанія обіцяє додати нові функції, а тим часом Cardboard SDK можна переглянути в репозиторії на GitHub.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація