Команда Babel платить мейнтейнерам — тепер проєкту бракує грошей

2 хв. читання

Команда компілятора Babel каже, що їх залишили найбільші спонсори й тепер проєкту бракує грошей. Тим часом автор Babel заявив, що причина насправді в неправильному розподілі коштів.

Babel компілює сучасний JavaScript-код (ECMAScript 2015+) у код для старих браузерів, а ще може компілювати JSX у TypeScript. Цей проєкт має відкритий код, він безкоштовний і досить корисний для розробників, яким потрібна підтримка декількох браузерів на різних платформах. Репозиторій Babel на GitHub зараз має 39 000 зірочок і 4800 форків.

Тепер основна команда проєкту каже, що в неї закінчуються гроші (хоч розвиток компілятора спонсорують Airbnb, Facebook, Salesforce, GatsbyJS, Elastic та інші).

Річ у тім, що з 2018 року Babel проводить фінансовий експеримент: оплачує роботу кількох мейнтейнерів. Один з них працює на фултаймі, а інші мають неповний робочий день. Тоді їм почали платити 11 000 і 2000 доларів на місяць відповідно (транзакції проходять через Open Collective, тож усі можуть їх бачити).

Screenshot-23

Розробники планували й далі збирати кошти, розширити бюджет і перевести усіх мейнтейнерів на повний робочий день. Однак у 2020 році фінансування скоротилось і деякі спонсори залишили проєкт. Мейтейнерам вирішили платити по 6000 доларів на місяць до кінця 2021 року й шукати фінансування далі.

Команда каже, що Babel потрібно 333 000 доларів на рік, а це вдвічі більше, ніж є зараз. Водночас Babel не хоче повертатись до безкоштовного супроводу, адже команда розглядає мейтейнерство як повноцінну кар'єру.

Babel завантажують понад 117 мільйонів разів на місяць та інтегрують в інші фреймворки, зокрема в React, Next.js, Vue, Ember та Angular. Однак він не перший популярний проєкт з відкритим кодом, якому бракує фінансування.

Тим часом автор Babel (яким він вже не займається) написав у твіттері, що кошти роками розподілялись неправильно і проєкт вдосконалювався занадто повільно. Він натякав, що головний мейнтейнер Babel робить замало комітів за ті гроші, що він отримує. Втім, потім цей твіт зник, а інші розробники заявили, що кількістю комітів не можна виміряти ефективність супроводу проєктів.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація