Microsoft виводить Azure в космос і оголошує про партнерство зі SpaceX

1 хв. читання

Microsoft виводить свою хмарну платформу в космос і запускає для цього нову ініціативу — Azure Space. Передбачається, що Azure стане основною екосистемою для хмарних обчислень, пов'язаних з космосом і супутниками.

Компанія створює окремий підрозділ, що спеціалізується на цій галузі. Наприклад, на моделюванні космічних місій, збиранні та обробці супутникових даних, розширенні глобальних супутникових мереж тощо.

Для цього проєкту Microsoft співпрацюватиме з компанією SpaceX. Вона має надати доступ до супутникового інтернету Starlink (який вже працює у тестовому режимі та показує досить малу затримку).

На мережі Starlink працюватимуть нові модульні дата-центри (MDC), створені для платформи Azure. Це окремі центри обробки даних, які можуть розгортатись дистанційно або слугувати для підсилення локальних можливостей. Наприклад, якщо місцева інфраструктура не створює достатньо потужного з'єднання.

Azure-MDC-Final-Still0

Центри MDC працюють автономно, можуть транспортуватись і самі під'єднуватись до супутникового інтернету — навіть якщо все інше зламається. Це подібно на підводні центри обробки даних Microsoft, але зручніше для місцевостей з поганим з'єднанням.

Ще одне велике космічне оголошення компанії — це запуск Azure Orbital Emulator. Він дозволяє моделювати й тестувати супутникові місії та створювати алгоритми штучного інтелекту, що враховують наявне обладнання і програми. Найбільше це потрібно для того, щоб великі групи супутників та інших космічних об'єктів могли нормально взаємодіяти на навколоземній орбіті. Адже зараз їх стає дедалі більше, тож і небезпека зіткнень зростає.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація