Новини Linux #32: останні дні HTTP, Chrome OS 53, та улюблений ноутбук Лінуса Торвальдса

5 хв. читання

Chrome почне помічати HTTP сторінки як небезпечні

Chrome почне помічати HTTP сторінки як небезпечні {full-post-img}

Google планує встановлювати мітку небезпечного з'єднання в Google Chrome для деяких сайтів, які використовують протокол HTTP. Зокрема, браузер буде попереджати про проблеми з безпекою під час відкриття HTTP-сайтів, що передають паролі або номери кредитних карт. Зміни набудуть чинності у випуску Chrome 56, який заплановано на січень 2017 року.

В одному з наступних релізів мітка про небезпеку буде виводитися для всіх HTTP-сайтів, відкритих в режимі "інкогніто". Надалі планується перейти до попередження про небезпеку для всіх сайтів, що використовують HTTP.


Торрент з Ubuntu видалений з пошукової видачі Google через неточність DMCA

Торрент з Ubuntu видалений з пошукової видачі Google через неточність DMCA
{full-post-img}

В рамках виконання закону про авторське право в цифрову епоху (DMCA), компанія Google видалила з пошукової видачі посилання на сторінку з торрентом, що містить образ Ubuntu 12.04.2.

Посилання на цей торрент було включене в список сторінок, що поширюють піратські копії фільмів. Зазначена сторінка не має ніякого відношення до піратства і включає офіційний торрент для завантаження Ubuntu 12.04.2, ідентичний торренту з сайту ubuntu.com.


Bloomberg представила відкритий оптимізуючий компілятор BuckleScript

Bloomberg представила відкритий оптимізуючий компілятор BuckleScript

Компанія Bloomberg опублікувала перший стабільний реліз проекту BuckleScript, що дозволяє компілювати проекти на мові OCaml в JavaScript. BuckleScript позиціонується як альтернатива TypeScript, що дає можливість розробляти веб-проекти з використанням статичної типізації, без втрат в зручності розробки. BuckleScript дозволяє організувати безшовне використання коду OCaml в JavaScript, зберігаючи імена змінних і генеруючи читабельний код.

На відміну від TypeScript в BuckleScript надається повноцінна система типів, без нагромадження коду анотаціями. Коректність використання типів перевіряється на етапі компіляції, що гарантує відсутність помилок типізації під час виконання проекту. Інформація про типи також дозволяє задіяти в BuckleScript велике число оптимізацій, виконуваних на етапі компіляції.

Написаний на OCaml код може застосовуватися не тільки для перетворення в JavaScript, але і збиратися у вигляді нативних виконуваних файлів або в формі самодостатніх unikernel. Застосування Інтерфейсу FFI (Foreign Function Interface) дозволяє моделювати в програмах на OCaml систему об'єктів JavaScript і використовувати в проектах існуючі JS-бібліотеки.

Для управління генерацією коду можна застосовувати спеціальні атрибути OCaml. Забезпечується досить висока швидкість компіляції, наприклад, у порівнянні з TypeScript проект збирається як мінімум в десять разів швидше. Компілятор може бути зібраний у вигляді нативного виконуваного файлу або в поданні на JavaScript, при цьому варіант на JavaScript також має відмінну продуктивність і дозволяє компілювати проекти в режимі реального часу.


HP Enterprise об'єднується з Micro Focus, власником SUSE і Novell

HP Enterprise об'єднується з Micro Focus, власником SUSE і Novell

Компанія HP Enterprise оголосила про підготовку операції по злиттю з компанією Micro Focus, якій належать підрозділи SUSE і Novell. Сума операції складе 8,8 млрд доларів. В результаті об'єднання буде створена спільна компанія, 50,1% акцій якої буде в руках HP Enterprise.

У нову компанію будуть виділені підрозділи HP Enterprise, що займаються розробкою ПЗ для корпоративного сектора. Зокрема, в спільну компанію будуть передані такі підрозділи HP Enterprise, як: Application Delivery Management, Big Data, Enterprise Security, Information Management & Governance и IT Operations Management. Операцію планується завершити в третьому кварталі 2017 року. До завершення угоди між HP Enterprise і Micro Focus укладено партнерську угоду, в рамках якого SUSE отримав статус пріоритетного Linux-партнера HP Enterprise.


17 вересня відбудеться День свободи ПЗ

17 вересня відбудеться День свободи ПЗ {full-post-img}

17 вересня, в рамках міжнародного Дня свободи програмного забезпечення (Software Freedom Day), по всьому світу будуть проведені тематичні заходи, на яких можна буде обговорити питання використання вільного ПЗ.


Релізи


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація