Python випередив Java за кількістю проектів на GitHub

Alex Alex 10 листопада 2019
Python випередив Java за кількістю проектів на GitHub

GitHub опублікував звіт з аналізом статистики за 2019 рік. Найцікавішою зміною стало переміщення мови Python на друге місце в рейтингу популярності мов програмування, використовуваних на GitHub. Мова Java змістився на третє місце. Лідером залишається JavaScript. PHP зберіг свою позицію на четвертому місці. Мова C++ була зрушена з п'ятого місця мовою C#, а мова Сі з восьмого місця сценаріями Shell. Найбільша динаміка зростання числа учасників спостерігається для мов Dart і Rust.

Інші тенденції:

 • Аудиторія GitHub зросла на 10 млн користувачів і досягла 41 млн (в минулому році було 31 млн, позаторік - 24 млн).
 • За рік було створено 44 млн нових репозиторіїв, а число перших репозиторіїв, створюваних новими розробниками збільшилася на 44%. 1.3 млн нових розробників взяли участь у розробці та передали свої зміни відкритим проєктам.
 • Кількість представлених на GitHub організацій збільшилася з 2.1 до 2.9 млн.
 • За рік було створено 87 млн pull-запитів та закрито 20 млн повідомлень про проблеми.
 • У США знаходиться близько 20% розробників, представлених на GitHub. З інших країн з великим відривом лідирує Китай, на другому місці Індія, третя Німеччина. Україна на 15.
  Python випередив Java за кількістю проектів на GitHub
 • Більше 3.6 млн репозиторіїв пов'язані залежностями з 50 топовими відкритими проєктами. Наприклад, мільйони залежностей мають такі проєкти, як rails, jest і axios. Середнє число залежностей для одного сховища становить 203. Найбільше число залежностей відзначено для NPM-пакетів (3.5 млн), RubyGems (737 тис.), Maven (167 тис.), NuGet (94 тис.) і pip (78 тис.).
 • Репозиторієм з найбільшим числом учасників залишається Visual Studio Code, що розвивається компанією Microsoft. Далі йдуть azure-docs (14 тисяч) та Flutter (13 тис.). При оцінці числа розробників залежностей, найпомітніший ріст відзначений для TensorFlow, число розробників проєктів що залежать від нього збільшилася з 2238 до 25166.
  Python випередив Java за кількістю проектів на GitHub
 • Рейтинг  репозиторіїв що розвиваються найшвидше очолюють AspNetCore, flutter, vsts-docs, istio, amplify-js charts і Proton.
  Python випередив Java за кількістю проектів на GitHub

Source: www.opennet.ru

Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.