Рейтинг TIOBE: мова Python вперше стала популярнішою за Java

1 хв. читання
05 листопада 2020

TIOBE опублікувала свій щомісячний рейтинг популярності мов — вперше за 20 років Java не посіла перше чи друге місце, а опинилась на третьому. Її обійшла мова Python, а на першому місці традиційно залишилась C.

Очільник TIOBE Пол Янсен ще минулого місяця казав, що Java втрачає популярність і наближається до свого «рекордного мінімуму». Така ж тенденція була у літньому рейтингу RedMonk, що враховує дані з GitHub і Stack Overflow (але у RedMonk перше місце класично належить JavaScript).

Янсен вважає, що популярність Python зростає не через розвиток штучного інтелекту або чисельних методів. На його думку, людям просто потрібна мова, яку легко вивчити і яка має швидкі цикли редагування й плавно розгортається. «Python відповідає усім цим вимогам», — написав він у коментарі.

Нагадаємо, що рейтинг TIOBE базується на пошукових запитах з Amazon, Google, YouTube, Wikipedia тощо. Він допомагає відстежити зацікавлення людей, але не показує, якою мовою найбільше користуються. Втім, це можна дізнатись зі статистики Slashdata. У її звіті за 2020 рік вказано, що найбільше розробників (12,4 мільйона) послуговується мовою JavaScript. У Python нарахували 9 мільйонів користувачів, у Java — 8,2 мільйона.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація