Що корисного для розробників анонсували на Microsoft Build

4 хв. читання

Опублікований реліз Microsoft OpenJDK

У квітні Microsoft представила попередню версію свого Java Development Kit, зараз реліз зробили загальнодоступним. Він має відкритий код і довготривалу підтримку (LTS), базується на Java 11 і OpenJDK 11.0.11 та підходить для різних середовищ. Його рекомендують насамперед користувачам Azure. Також компанія каже, що розгорнула свій OpenJDK на сотнях тисяч віртуальних машин всередині Microsoft і LinkedIn.

Більше можливостей для сторонніх застосунків у Teams

Microsoft ще минулого року дозволила вбудовувати сторонні програми в Teams, зараз ми бачимо ще один крок в цьому напрямку. Компанія відкриває свої ключові API, Teams Store та інструменти для спільної роботи. Невдовзі розробники зможуть додавати у в Teams свої застосунки — і вони отримають прямий доступ до аудіо- й відеоконференцій у реальному часі. Також можна додавати програми для покупок чи підписок всередині застосунків.

Якщо ви вмієте робити вебзастосунки, то зможете вбудувати свої розширення у чати, канали й конференції Teams. Запускати й розгортати їх можна де завгодно: застосунки для Teams працюватимуть у вебі, на Windows, Mac, iOS, Android та Linux.

Нове покоління Windows

Цій темі Microsoft планує присвятити окрему подію, тому на Build про нове покоління Windows детально не розповідали. Сатья Наделла сказав, що ОС тестують останні декілька місяців і це буде одним із найважливіших оновлень Windows за останнє десятиліття. Компанія обіцяє надати більше можливостей для розробників і авторів контенту, яким потрібна платформа для поширення і монетизації застосунків.

Останні декілька місяців Microsoft також працює над новим Windows Store, у якому, ймовірно, дозволять публікувати сторонні застосунки (на кшталт програм Adobe Creative Cloud або браузерів типу Chrome чи Firefox).

Підтримка графічних Linux-застосунків

На конференції оголосили, що графічні програми Linux тепер можна запускати у WSL 2 з коробки, без віртуальних машин. Цю функцію назвали WSLg (від Windows Subsystem for Linux GUI), учасники програми Windows Insiders можуть користуватись нею ще з минулого місяця.

Невдовзі доступ до графічних Linux-застосунків отримають всі користувачі, цю можливість додадуть у наступний реліз Windows 10 цього року (детальніше про технічний бік процесу можна дізнатись у блозі Microsoft, також є покрокова інструкція про те, як запускати графічні Linux-застосунки у Windows).

Сервіси Azure у Kubernetes

Сервіси Azure тепер можна запускати у кластерах Kubernetes через Azure Arc. Зокрема є підтримка хмар AWS і Google Cloud. В переліку згадуються сервіси: Azure App Service, Azure Functions, Azure Logic Apps, Azure API Management і Azure Event Grid. Поки що функція працює у попередній версії.

Окрім цього, Microsoft створила сервіс Azure Applied AI, він призначений для розробки штучного інтелекту, спрямованого на бізнес-задачі (обробка документів, пошук інформації, обслуговування клієнтів тощо).

Тим часом PyTorch отримав ентерпрайз-підтримку в хмарі Microsoft Azure.

Перетворення мови в код через GPT-3

Торік Microsoft придбала ексклюзивну ліцензію на технологію GPT-3. Це модель штучного інтелекту, яка власноруч генерує тексти; створила її компанія Ілона Маска OpenAI.

Зараз Microsoft представила свій перший продукт, який використовує GPT-3. Це інструмент для перетворення звичайної мови в код на лоукод-платформі PowerApps. Поки що він підтримує лише код Microsoft Power Fx. Це проста мова програмування, створена на базі Microsoft Excel, переважно застосовується для роботи з базами даних. Однак з машинним навчанням цей інструмент може розвиватись і перетворитись, наприклад, на автозаповнювач коду, що полегшить програмування для початківців.

Серед іншого, Microsoft інтегрувала Azure Security Center і GitHub, створила розширення Visual Studio для Power Platform та запустила Фонд екологічного ПЗ (Green Software Foundation) разом з організацією Linux Foundation.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: power fx, openjdk platform, firefox for android