Spotify, Epic, Tile та інші закликають боротись з правилами App Store

1 хв. читання

Група компаній, які не погоджуються з правилами App Store, об'єднались у «Коаліцію за справедливість для застосунків» (Coalition for App Fairness). До неї долучились Epic Games, Spotify, Basecamp, Match Group (яким належить Tinder), Tile, Deezer, ProtonMail та інші розробники.

Вони протестують проти політики Apple, зокрема її 30-відсоткових комісій та обмеженні прав споживачів (компанія не дозволяє розповідати про те, що iOS-застосунки можна завантажити дешевше з інших джерел). Також Apple звинувачують в антиконкурентній поведінці й зловживанні своїм контролем над iOS.

Організація хоче зібрати розробників, які не можуть власноруч боротися з корпорацією, і закликає приєднуватись компанії будь-якого розміру. Учасники пропонують певний кодекс поведінки і просить Apple (та інші платформи) дотримуватись його. Наприклад, розробники хочуть:

  • вільно поширювати застосунки не лише в ексклюзивних магазинах компаній;
  • отримувати повноцінний доступ до технічної інформації (такий самий, який мають власники платформи);
  • мати право спілкуватися з користувачами безпосередньо через свій застосунок для законних бізнес-цілей;
  • не платити «несправедливі й необґрунтовані» комісії.

Багато учасників і раніше відкрито виступали проти Apple. Spotify подавала до ЄС антимонопольний позов, Blix звинувачувала Apple у крадіжці ідеї анонімного входу до електронної пошти, Basecamp мала конфлікт через оновлення застосунку Hey тощо. Певно, найвідомішою стала війна з Epic, після якої гру Fortnite видалили з App Store.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація