Технологічні компанії підтримують Google у справі проти Oracle

2 хв. читання

Група технологічних компаній та організацій висловили свою підтримку Google у справі проти Oracle. Звернення до Верховного суду США підписали Mozilla, Medium, Cloudera, Creative Commons, Shopify, Etsy, Reddit, Open Source Initiative, Mapbox, Patreon, Wikimedia Foundation та Software Freedom Conservancy. Вони вважають, що перемога Oracle негативно вплине на розвиток індустрії.

Нагадаємо, що справа «Oracle проти Google» пов'язана з використанням Java API у платформі Android. Це протистояння почалось ще 10 років тому.

Останній процес виграла Oracle: Федеральний апеляційний суд постановив, що Java в Android не підпадає під категорію сумлінного використання (fair use), адже Google отримує комерційну вигоду від супутніх розробок. Однак це рішення тепер перегляне Верховний суд США.

Це важливий прецедент, тому що він визначає, чи можна повторно застосовувати API (хоча б для сумлінного використання) та не порушувати авторських прав. Саме тому технологічні компанії підтримують Google — адже ліцензування API сповільнить розвиток програмного забезпечення. Ситуація працюватиме на користь корпорацій та створить серйозні перешкоди для нових гравців.

У зверненні компаній програмні інтерфейси порівнюються з інтернет-магазинами: як і вони, API мають практично однакову структуру, послідовність та організацію (SSO), на які орієнтується більшість розробників. Багато хто вважає, що можна повторно використати SSO API без ліцензії та не порушити закон. Це поширена практика, яка дозволяє швидко створювати застосунки для певних платформ, браузерів та ОС.

Якщо Верховний суд визначить, що API все ж захищаються авторським правом, то це все одно не має стосуватись сумлінного використання, — зазначено у зверненні. Справу почнуть розглядати у березні.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація