Верховний суд поновить справу «Oracle проти Google»

1 хв. читання
18 листопада 2019

Верховний суд США погодився відновити справу «Oracle проти Google», пов'язану з використанням Java API у платформі Android. Цей процес триває з 2010 року, у 2016 його виграв Google, а у березні 2018, після апеляції, — Oracle.

У січні цього року Google попросив ще раз вивчити матеріали й переглянути справу. Зараз суд задовольнив це прохання і має ухвалити рішення в липні. Зокрема визначить, чи програмні інтерфейси (API) належать до інтелектуальної власності і які межі застосування авторського права до коду.

Нагадаємо, Oracle стверджувала, що використання компанією Google фрагментів Java — це порушення авторських прав, яке шкодить усьому ринку. Google, звісно, це заперечував. На думку компанії, Java API не може належати до інтелектуальної власності, адже це сповільнить розвиток індустрії.

Втім торік Федеральний апеляційний суд США все ж постановив, що застосування Java в Android не підпадає під категорію сумлінного використання (fair use). Нехай Google і не продає Android безпосередньо, але заробляє на супутніх сервісах і рекламі. Тож Java API слугує для комерційної вигоди, а це порушує критерії сумлінного використання.

Тепер це рішення перегляне Верховний суд. Якщо Google виграє, то зможе й далі безкоштовно використовувати Java API. Якщо програє — заплатить штраф (щонайменше 8,8 мільярда), а в судовій практиці США з'явиться прецедент про захист подібного коду авторським правом.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація