Google просить суд переглянути справу проти Oracle, пов’язану з Java й Android

1 хв. читання

Компанія Google звернулась до Верховного суду США з проханням відновити справу «Oracle проти Google». Вона триває ще з 2010 року і пов'язана з використанням Java API у платформі Android.

У 2016 році процес вирішився на користь Google, але торік суд переглянув свій вердикт і задовольнив апеляцію компанії Oracle. Тепер Google просить Верховний суд вивчити матеріали справи та визначити, чи програмні інтерфейси (API) належать до інтелектуальної власності і які межі застосування авторського права до коду.

Представники Google вважають, що створення портативного ПЗ не потребує ліцензії на API, а повторення API для створення сумісних функціональних аналогів вважається «сумлінним використанням». На думку Google, захист API законами про інтелектуальну власність негативно позначиться на індустрії, оскільки сповільнить розвиток інновацій.

Проте раніше суд постановив, що принцип «сумлінного використання» не може стосуватися Android. Адже Google розвиває цю платформу з метою фінансової вигоди, хоч і не через прямий продаж програмного продукту, а через контроль над супутніми сервісами та рекламою. При цьому Google утримує контроль над користувачами через пропрієтарний API, який заборонено використовувати для створення функціональних аналогів. Таким чином використання Java API не обмежується некомерційним застосуванням.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація