У JavaScript-бібліотеці Standard з'явилася реклама

2 хв. читання

У відомій JavaScript-бібліотеці Standard з'явилася реклама. Коли розробники завантажують бібліотеку через менеджер пакетів npm JavaScript, вони бачать у своєму терміналі величезний рекламний банер.

npm-standard-ad

Усе це — частина нового проєкту Funding, який створив один із розробників Standard. Бібліотека Funding постачається із версією Standard 14.0.0, яка вийшла минулого тижня. Відтоді розробники й бачать рекламні оголошення в терміналі.

Ідея Funding полягає в тому, що компанії платять за рекламу, а гроші надсилаються проєктам з відкритим вихідним кодом, які зареєструвались у програмі. Зрозуміло, що така ініціатива спричинила запеклу дискусію.

Одні розрозробники вважають, що це не найгірший спосіб зібрати кошти для важливих проєктів з відкритим вихідним кодом (а грошей їм часто не вистачає). Інші ж розробники не готові бачити рекламу у своїх терміналах і не хочуть, щоб ці банери потрапляли в журнали та ускладнювали роботу.

Торік популярною стала ініціатива зі схожою концепцією — OpenCollective. Щоправда, це були не рекламні оголошення, а прохання пожертвувати кошти на проєкти з відкритим кодом.

npm-ads

Спочатку реакція на OpenCollective теж була негативна, але з часом ініціативу все ж прийняли. До неї долучилися багато проєктів, зокрема ore.js, JSS, Nodemon, Styled Components, Level та інші.

Та схоже, що рекламні оголошення і прохання пожертвувати кошти — це все ж різні речі, навіть якщо вони працюють заради однієї мети. Компанія Linode однією з перших взяла участь у проєкті Funding. Та їй довелось швидко відмовитись від цього — саме через потік негативних відгуків.

Противники Funding навіть створили перший у світі блокувальник реклами для інтерфейсу командного рядка.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація