В хмарі Alibaba знайшли систему «розумного» міста, що стежила за жителями Пекіна

2 хв. читання

Дослідник безпеки Джон Ветінгтон (John Wethington) знайшов базу даних «розумного» міста — повністю відкриту й без пароля. В ній також містились дані про деяких жителів Пекіна: їх обличчя, вік, національність тощо. Система враховувала не усе місто, а декілька обраних районів.

Гігабайти конфіденційних даних зберігались в Alibaba Cloud, та кому належить ця база даних — невідомо. У Alibaba відмовляються говорити про свого клієнта й кажуть, що завжди радять ставити паролі та вже розповіли власнику про проблему. Згодом база даних була відімкнена.

В хмарі Alibaba знайшли систему «розумного» міста, що стежила за жителями Пекіна
Скріншот зі знайденої БД

Що ще було у базі:

  • приблизний вік і бал «привабливості» жителів Пекіна.
  • опрацьовані деталі обличчя: врахування бороди, сонцезахисних окулярів, маски від смогу тощо.
  • маркування етнічних груп, зокрема для основної етнічної групи Китаю — ханьців; і для уйгурів — етнічної меншини, що зазнає переслідувань у Пекіні. За даними ООН торік китайських уряд затримав понад мільйон уйгурів. Цього тижня стало відомо навіть про спеціальний поліцейський застосунок для відстеження уйгурів.
  • зіставлення з базою даних правоохоронних органів: якщо особа є в базі поліції, система видає «попередження» із вказівкою дати, місця, часу, іменем, ідентифікаційним номером людини та її характеристикою з поліції (наприклад: «наркозалежний» чи «вийшов з в'язниці»).
  • система також може відстежувати пристрої з підтримкою Wi-Fi, в таблицях є поля IMEI та IMSI для ідентифікації користувачів смартфонів.

Опублікована система для «розумного міста» була невелика, вона враховувала дані з лише кількох десятків датчиків і камер. Та кількість даних, зібраних за невеликий проміжок часу, була, за словами дослідника, просто колосальною. За останній тиждень вона суттєво збільшилась, тож, вочевидь, збір даних не припинився.

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: git fetch что делает, reduce, юныкод