AI tools для тестування та чи зможуть вони замінити QA Engineers?

AI tools для тестування та чи зможуть вони замінити QA Engineers?
5 хв. читання

Штучний інтелект( ШІ) навідмінно справляється з поясненням теорії тестування, в інтерактивному режимі може пояснити кращі підходи, посилаючись на першоджерела, книги, відповісти на питання і допомогти розібратися тестувальнику-початківцю. Якщо так, то виникає резонне питання - чи зможе ШІ повністю замінити тестувальників?

Я, як QA Engineer з 12 річним досвідом дуже зраділа появі на ринку AI інструментів які допомагають з тестуванням та написанням тестової документації. Зараз я активно використовую ці інструменти майже кожного дня. Я зрозуміла, що, скажімо, залежно від конкретного ШІ інструменту, і того, як ви його використовуєте, ШІ дуже непогано справляється з роботою ручного тестувальника - написанням чек-листів та тест-кейсів. Але з тим нюансом, що вам, як тестувальнику, все ж таки потрібно контролювати і коригувати цей тест дизайн. Справа в тому, що ШІ може непогано пояснювати та виконувати прості завдання, але не чекайте від нього складних взаємопов'язаних, а головне глибоких сценаріїв. Тобто щоразу вам доведеться коригувати виконану ШІ роботу. Це схоже на те, як навчати під себе молодого тестувальника. Я би сказала, що зараз ШІ виконує работу на рівні Trainee QA Engineer, а то і ніжче. Чи буде він колись виконувати роботу як Senior QA Engineer - я не знаю. Я вважаю, що професійного тестувальника не замінить інструмент, як робітників на заводі не замінили верстати. Просто суть робітників змінилася – вони навчилися працювати з цими верстатами. Так і сучасні айтівці навчаться працювати з ШІ інструментами у майбутньому.

Додатково нижче я хочу поділитися списком ШІ інструментів, які тестуальники вже зараз можуть використовувати у своїй роботі.

 • Applitools - це інструмент UI тестування на основі штучного інтелекту, який допомагає QA інженерам знаходити UI баги.

 • Testim - ще один інструмент UI тестування на основі штучного інтелекту. Цей інструмент має дуже детальну документацію, що дозволяє швидко запровадити його у свою роботу. Працювати з цим інструментом може навіть спеціаліст без досвіду у програмуванні.

 • Autify - це ШІ-інструмент, де легко створювати тести за допомогою інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу без використання коду.

 • Kobiton - платформа мобільного тестування з штучним інтелектом, що дає змогу автоматизувати та виконувати більше тестів за менший час за допомогою створення сценаріїв, які використовують такий інструмент як Appium, але без використання коду.

 • Mabl - це інструмент, який знову ж позбавляє необхідності писати код або сценарії для виконання тестів. З допомогою його можна швидко та легко створювати, запускайте та керувати автоматизованими тестами для веб та мобільних додатків.Також можна робити API тести.

 • Qualyfid — це інструмент на базі штучного інтелекту для автоматизації створення тестової документації. Сервіс дозволяє спростити роботу, перетворюючи короткі описи завдань на детальні документи з тест-кейсами за лічені секунди.

  Загалом, інструменти ШІ є дуже цінним активом для QA інженерів, як manual, так і automation. Вони можуть допомогти підвищити ефективність, якість та зекономити кошти та час. Якщо ви QA інженер, я рекомендую вам ознайомитись з доступними інструментами ШІ, спробувати декілька та обрати інстурмент найзручніший для вас. Нехай ШІ інструменти не заміняють тестувальників, а допомагають їм вдосконалювати свої робочі процеси та робити якісніше тестування.

  А як вважаєте ви - чи зможе ШІ замінити QA Engineers у майбутньому?

                                                                               >  *  Author: Anna Kovalova, Founder of Anbosoft*
  
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Anna Kovalova 35
I am QA Engineer with more than 12 years of experience in testing web, mobile and desktop applications. Also I am CEO and owner of Anbosoft LLC.
Коментарі (1)
 1. p.s.

  Як розробник з 15 річним досвідом перечитав і нічого не зрозумів :)

  Ось на цьому сайті в Q&A згенеровані відповіді ШІ, серед них шукаю відповіді реальних людей з досвідом а не ходячу енциклопедію.

  1 місяць тому ·
  0
Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація