Google протестує DNS-over-HTTPS у Chrome

1 хв. читання

Google планує протестувати новий протокол DNS-over-HTTPS (DoH) у Chrome 78, що має вийти наприкінці жовтня.

Протокол DNS-over-HTTPS надсилає запити DNS на спеціальні DoH-сумісні DNS-резолвери. Сенс в тому, що запити DNS надсилаються як зашифрований HTTPS-трафік (через порт 443), а не відкритий текст (через порт 53).

Так запити DoH приховуються у безперервному потокові HTTPS-трафіку. Це не дає відстежувати історії перегляду користувачів, записувати й переглядати їхні незашифровані DNS-дані.

Цікаво, що Google зібрався протестувати DoH у Chrome одразу після новин з офісу Mozilla. Днями стало відомо, що Firefox підтримуватиме протокол DNS-over-HTTPS за замовчуванням, починаючи з кінця місяця (щоправда, поки лише у США).

Firefox почав використовувати DoH ще у 2018 році, а розробники Chrome додали цей протокол у свій браузер лише кілька місяців тому. Вони ще не встигли провести всі необхідні тестування, а почнуть їх 22 жовтня, коли вийде Chrome 78. Під час цього тесту браузер перемикатиметься на DoH лише для деяких DNS-провайдерів. У цьому списку будуть Cleanbrowsing, Cloudflare, DNS.SB, Google, OpenDNS iQuad9.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація