Ґвідо ван Россум планує вдвічі пришвидшити CPython у версії 3.11

1 хв. читання

Ґвідо ван Россум, автор мови Python, заявив, що хоче вдвічі збільшити продуктивність CPython. Розробник сподівається досягти цього у версії 3.11, яка має вийти у 2022 році. Оголосив він про це на конференції Python Language Summit 2021, слайди з презентації можна переглянути на GitHub (pdf).

Screenshot-20

Еталонна реалізація Python дійсно не надто швидка, але для цього є альтернативні методи (на кшталт PyPy), та й самого ван Россума це зазвичай не турбувало. Вочевидь, зараз усе змінилось — на презентації він сказав, що знудився сидіти на пенсії, тому влаштувався на роботу в Microsoft (нагадаємо, це сталося торік). Там йому дозволили самому вибрати проєкт — і ван Россум вирішив повернутися до свого коріння, до Python.

Тож тепер за оптимізацію CPython буде відповідати «невеличка команда, яку фінансує Microsoft». Вона матиме певні обмеження: наприклад, не можна порушувати стабільну сумісність в ABI й у коді, а ще заборонено викликати сповільнення для граничних випадків.

Проєкт має GitHub-репозиторій: faster-cpython, усі напрацювання будуть публікувати з відкритим кодом.

Один з учасників команди раніше працював над продуктивністю Python для JIT-компілятора CPython у проєктах HotPy і HotPy (2). Він створив власний репозиторій Faster CPython — і в ньому є план, як підвищити продуктивність у 5 разів. Розробник вважає, що цього можна досягти у версії Python 3.13.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація