Гвідо ван Россум запропонував включити в Python оператори для зіставлення із зразком

Гвідо ван Россум запропонував включити в Python оператори для зіставлення із зразком
4 хв. читання
29 червня 2020

Гвідо ван Россум (Guido van Rossum) представив на розгляд спільноті чернетку специфікації для реалізації в мові Python операторів для зіставлення зі зразком (match і case). Слід зазначити, що пропозиції щодо додавання операторів зіставлення зі зразком вже публікувалися у 2001 і 2006 роках (pep-0275, pep-3103), але були відкинуті на користь оптимізації конструкції "if ... elif ... else" для складання ланцюжків зіставлення.

Нова реалізація багато в чому нагадує оператор "match", що існує в мовах Scala, Rust і F#, який виконує порівняння результату виконання зазначеного виразу зі списком зразків, перелічених у блоках на основі оператора case. На відміну від оператора "switch", доступного в мовах Сі, Java і JavaScript, вирази на основі "match" пропонують набагато ширшу функціональність. Зазначається, що запропоновані оператори дозволять поліпшити читаність коду, спростять зіставлення довільних Python-об'єктів і налагодження, а також підвищать надійність коду завдяки можливості розширеної статичної перевірки типів.

def http_error(status):
  match status:
    case 400:
      return "Bad request"
    case 401/403/404:
      return "Not allowed"
    case 418:
      return "i'm a teapot"
    case _:
      return "Something else"

Наприклад, можливе розпаковування об'єктів, кортежів, списків і довільних послідовностей для зв'язування змінних на основі наявних значень. Допускається визначення вкладених шаблонів, використання в шаблоні додаткових умов "if", застосування масок ("[x, y, *rest]"), мапінгу зв'язка ключ/значення (наприклад, {"bandwidth": b, "latency": l} для отримання значень "bandwidth" і "latency" та словника), вилучення вкладених шаблонів (максимум оператор ":="), використання іменованих констант в шаблоні. У класах можливе налаштування поведінки при зіставленні за допомогою методу "__match__()".

from dataclasses import dataclass

@dataclass
class Point:
  x: int
  y: int

  def whereis(point):
    match point:
      case Point(0, 0):
        print("Origin")
      case Point(0, y):
        print(f"Y=")
      case Point(x, 0):
        print(f"X=")
      case Point():
        print("Somewhere else")
      case _:
        print("Not a point")

 match point:
    case Point(x, y) if x == y:
      print("Y=X at ")
    case Point(x, y):
      print("Not on the diagonal")

 RED, GREEN, BLUE = 0, 1, 2
 match color:
   case .RED:
     print("I see red!")
   case .GREEN:
     print("Grass is green")
   case .BLUE:
     print("i'm feeling the blues :(")

Для рецензування підготовлений набір патчів з експериментальної реалізації запропонованої специфікації, але кінцевий варіант ще обговорюється. Наприклад, пропонується замість виразу "case _:" для значення за замовчуванням використовувати ключове слово"else:" або "default:", оскільки "_" в інших контекстах застосовується як тимчасова змінна. Також викликає питання внутрішня організація, заснована на трансляції нових виразів у байткод, аналогічний використанню конструкцій "if ... elif ... else", що не забезпечить бажаної продуктивності при обробці дуже великих наборів зіставлень.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація