Microsoft і підводні центри даних: як проходить експеримент

1 хв. читання

Проєкт Natick розпочався ще у 2018 році, коли Microsoft відправила свій центр обробки даних на дно моря поруч з Оркнейськими островами в Шотландії. 864 сервери та 27,6 петабайта даних опинились на глибині 117 футів (приблизно 35,6 метра).

Зараз компанія каже, що експеримент пройшов успішно, а тримати центри даних під водою — це насправді чудова ідея. Сховище витягли з моря на початку літа, останні кілька місяців дослідники вивчали, чи все з ним добре.

Виявилось, що такі сервери ефективні та набагато надійніші, ніж «земні» аналоги (на 1 відмову підводного сервера припадає 8 відмов звичайного). Ще один плюс — це енергоефективність (особливо якщо порівняти з регіонами, де наземна мережа недостатньо стабільна). До того ж сервери під водою не потрібно штучно охолоджувати.

Далі команда Microsoft має показати, як виводитиме неробочі сервери з експлуатації — щоб це було екологічно та зручно. Також планується об'єднати маленькі підводні центри даних у більші конструкції, які були б ще продуктивнішими.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація