Microsoft відмовляється від Edge і замінить його браузером на основі Chromium

1 хв. читання

Microsoft розробляє новий браузер, який замінить Edge в Windows 10. Проект розвивається під кодовим ім'ям Anaheim і характеризується переходом на напрацювання Chromium замість розвитку власного браузерного рушія EdgeHTML.

Наразі не відомо під яким брендом буде розвиватися новий браузер і чи зміниться UI. Можливо новий браузер буде представлено як значне оновлення Edge і він продовжить поставлятися під тим же ім'ям зі збереженням основних елементів інтерфейсу. Слід відзначити, випуски Edge для iOS і Android не застосовують EdgeHTML, а використовують стандартні рушії відтворення web-контенту, що надаються мобільними платформами.

Причиною припинення розробки Edge виділяють низьку популярність браузера серед користувачів і розробників. Більшість користувачів Windows 10 переходять на Chrome через проблеми зі стабільністю і продуктивністю, що постійно виникають в Edge. За даними загальносвітового рейтингу Net Applications, частка Edge за рік знизилася з 4.61% до 4.34%, частка Firefox становить 10%, Internet Explorer — 11.19%, Chrome — 63.6%.

Також існує думка, що рішення відмовитися від розвитку власного браузерного рушія прийнято після безуспішних спроб досягнення паритету в функціональності з Chromium, що не дозволяло використовувати EdgeHTML як рушій для розробки відокремлених web-застосунків. Наразі багато популярних програм (наприклад, клієнти Skype, Signal, Slack, Basecamp, Twitch, Ghost, Wire, Wrike і Discord) побудовані на платформі Electron, що базується на Chromium. Використання Edge призводить до помітно більшого споживання ресурсів через одночасну роботу в системі двох різних браузерних рушіїв. Використання загального рушія призведе до більш ефективного використання пам'яті.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація