[Оновлено] Спільнота закликає не повертати Столмена у Фонд вільного ПЗ

2 хв. читання

[31.03] FSF відмовляється звільняти Столмана, тож організацію залишають інші керівники. З Фонду вже пішли виконавчий директор Джон Салліван (John Sullivan), заступник директора Джон Шей (John Hsieh) і техдиректор Рубен Родріґез (Ruben Rodriguez).

Red Hat тим часом припинила фінансування Фонду, а лист проти того, щоб Столмен був у раді директорів FSF, підписали GNOME Foundation, Mozilla,Open Source Collective, SUSE, Tor Project та інші організації. Також є лист на підтримку Річарда Столмена, у якому вже понад чотири з половиною тисячі підписів.

[24.03] Нещодавно Річард Столмен заявив, що повертається у Фонд вільного ПЗ та буде одним з учасників ради директорів. Ця новина викликала бурхливу реакцію у спільноти й дотичних організацій.

У відкритому листі розробники закликають звільнити Столмена з ради директорів та з усіх керівних позицій Фонду, а також з проєкту GNU. Автори зазначають, що Столмен роками висловлював дискримінаційні погляди, яким не місце у спільноті вільного ПЗ. Зараз (на момент публікації) ця ініціатива зібрала понад 900 підписів.

Рада директорів Open Source Initiative заявила, що Столмен не повинен займати жодних лідерських позицій, а сама організація не співпрацюватиме з Фондом вільного ПЗ, доки Столмен буде одним з її керівників.

Таку думку поділяють Organization for Ethical Source, Outreachy, Processing Foundation, X.org Foundation та інші. Організація Software Freedom Conservancy навіть відмовилась від фінансування, яке раніше надав їй Фонд вільного ПЗ.

Нагадаємо, Річард Столмен заснував Фонд вільного ПЗ у 1985 році, а у 2019 році залишив його — після скандалу з Джефрі Епштейном. Тоді Столмен зазначав, що неповнолітня жертва зґвалтування сама давала на це згоду. Також у його блозі знайшлись пости, де Столмен критикував закони про вікову згоду (потім він визнав, що був неправий) та публікував інші сумнівні висловлювання (як от порівняння дітей із синдромом Дауна та домашніх тварин).

Столмен оголосив про своє повернення під час конференції LibrePlanet, яку організовує Фонд вільного ПЗ. У самому Фонді кажуть, що ніхто з організаторів чи учасників конференції нічого не знав про повернення колишнього президента FSF.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (1)
  1. leofun01
    Спільнота закликає не повертати Столмена у Фонд вільного ПЗ

    Заголовок вводить в оману. Яка спільнота ?.. чому ?.. По факту як раз навпаки, спільнота підписалась щоб його не викинули.

    2 місяці тому ·
    0
Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація