У Firefox буде другий DoH-провайдер: NextDNS

1 хв. читання

Сьогодні Mozilla оголосила, що NextDNS буде другим провайдером DNS-over-HTTPS у Firefox. Зараз DoH-протокол у браузері працює тільки за допомогою Cloudflare.

Раніше компанію критикували через співпрацю з лише одним сервісом. Припускалось, що Mozilla вигідно спрямовувати увесь DNS-трафік до одного провайдера. Натомість розробники Firefox казали, що не заробляють на цьому та готові використовувати й інші сервіси, якщо вони відповідатимуть усім вимогам.

Серед цих вимог:

  1. Обмежений збір даних з DoH-сервера, яким послуговується користувач Firefox. Отримані дані не можна використовувати з іншою метою, зберігати більше ніж добу, продавати або передавати іншим.
  2. Прозорий збір даних, щоб користувачі бачили та розуміли, як обробляється інформація про них.
  3. Заборона цензурувати, змінювати та блокувати DNS-трафік, хіба що цього вимагає закон. Фільтрувати інформацію можна з дозволу користувача, наприклад, для батьківського контролю.

Вочевидь, NextDNS відповідає цим критеріям, з наступного року він стане другим DoH-провайдером у Firefox. Обрати його можна буде через бічне меню (Firefox -> Налаштування> Загальні> Налаштування мережі -> Увімкнути DNS через HTTPS).

Нагадаємо, протокол DNS-over-HTTPS працює у Firefox з минулого року, він шифрує DNS-трафік користувачів та переносить його з порту 53 в порт 443 (для HTTPS-трафіку). Поки що ця функція не працює автоматично (принаймні, у нас), та її можна увімкнути в налаштуваннях.

Google також планує додати DoH-протокол у Chrome, зараз розробники проводять його тестування.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація