Велика Британія відмовиться від директиви про авторське право

1 хв. читання

Велика Британія не буде ухвалювати директиву про авторське право після виходу з ЄС. Про це заявив Кріс Скідмор, тамтешній міністр з питань науки, університетів, досліджень та інновацій.

Країни-учасниці Євросоюзу повинні втілити нові реформи до 7 липня 2021 року, натомість Велика Британія має вийти зі складу ЄС цього тижня — 31 січня.

Це означає, що в королівстві не діятимуть суперечливі статті 11 та 13 (або 17, як її перейменували пізніше). Перша з них стосувалась агрегаторів новин на кшталт Facebook та Google, яким заборонялось використовувати контент з інших сайтів без ліцензії. Натомість стаття 13 (відома як «убивця мемів») робила сайти юридично відповідальними за завантажений на них контент, захищений авторським правом. У фінальній редакції вона стала статтею 17 — пом'якшеною версією, яка дозволяє поширювати «цитати, критику, рецензію, карикатуру, пародію та стилізацію».

Директиву неодноразово критикували за ці статті, котрі «загрожують свободі слова у мережі». Велика Британія була однією з 19 країн, що підтримали ухвалення закону під час голосування у квітні.

eu
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація