Linux-дистрибутиви хочуть відмовитись від Chromium

1 хв. читання

У березні Google має обмежити доступ до приватних Chrome API, щоб браузери на базі Chromium не могли ними користуватись. Зокрема вимкнуть доступ до сервісів синхронізації, які дозволяли користувачам інтегрувати закладки, історію та інші дані, прив'язані до облікового запису.

Розробники Chrome заявили, що це стосується будь-яких Chromium-збірок, зокрема й для Linux-дистрибутивів. Через це проєкти Arch Linux, Fedora, Slackware та інші думають відмовитись від підтримки Chromium.

Мейнтейнер Chromium для Fedora Том Келлавей (Tom Callaway) зазначив, що такі оновлення помітно обмежать функціональність браузера. «Якщо вам потрібен відкритий браузер без обмежень, у Fedora є пакет Firefox».

Келлавей також нагадав, що Google з 2013 року сам надає доступ до ключів API, аби відкриті Chromium-збірки були подібні на Chrome. Тепер цей доступ планують забрати. Келлавей пише, що в такий спосіб «вони не закривають діру в безпеці, а просто змушують усіх користуватись Chrome».

Минулого тижня мейнтейнер для Arch Linux зазначив, що проєкт відмовиться від Chromium, якщо Google не змінить свої плани.

Натомість Fedora Chromium першою відмовиться від функцій синхронізації. Хоч доступ до Google API закриють у березні, Fedora вирішила позбутися їх в останньому оновленні (88.0.4324.96-1).

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація