Microsoft стерла свою базу даних для розпізнавання облич

1 хв. читання

Microsoft непомітно стерла велику базу даних, призначену для розпізнавання облич. У ній було понад 10 мільйонів зображень приблизно 100 000 людей.

База даних MS Celeb була опублікована у 2016 році та містила лише зображення знаменитостей (звідси й назва). Дозволу на використання фото ці люди не давали, але все було законно: зображення взяті з пошуковиків і відібрані за ліцензією Creative Commons. Вона дозволяє повторне використання файлів з академічною метою.

Набір фото використовували в усьому світі — для навчання систем розпізнавання облич. За словами Financial Times, ним також послуговувались військові дослідники та китайські компанії, такі як SenseTime та Megvii.

У Китаї ідентифікацію за обличчям використовували для боротьби з етнічними меншинами. У квітні видання The New York Times писало, що китайський уряд за допомогою технологій розпінавання відстежує тисячі уйгурів, переважно мусульман, та відправляє їх у спеціальні табори.

Microsoft видалила з інтернету свою базу даних після розслідування Financial Times, присвяченому технологіям розпізнавання облич та ролі Microsoft у цьому. Представники корпорації сказали, що MS Celeb призначалась лише для академічного використання, а керівник цього проекту більше не працює у Microsoft.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація