Єврокомісія виставила Google рекордний штраф у 5 мільярдів євро

2 хв. читання

В середу, 18 липня, Єврокомісія оштрафувала материнську компанію Google — Alphabet — на рекордну суму 4,34 млрд євро за зловживання домінантним становищем. За їх думкою компанія використовувала Android як засіб для поширення своєї пошукової системи.

Рішення ЄС не має на меті заборону до встановлення застосунків Google, а лише вимагає надати користувачеві право вільно вибирати чим йому користуватись.

Зокрема комісія вбачає за перешкоджання вільній конкуренції те, що користувачі не можуть без труднощів завантажити застосунки з інших місць, окрім Google PlayMarket, а також вбудовані у систему застосунки компанії, які неможливо видалити не маючи спеціальногодоступу.

За словами комісара з антимонопольної політики ЄС Маргрете Вестагер, це порушує закони ЄС.

«Google використовував Android для закріплення домінування своєї пошукової системи. Ця практика позбавила конкурентів можливості впроваджувати інновації й конкурувати. Вони позбавили європейських споживачів переваг ефективної конкуренції у надзвичайно важливій сфері мобільних технологій. Це порушує антимонопольні правила ЄС», — заявила Вестагер.

Тепер Google повинна припинити незаконні дії протягом 90 днів. В іншому випадку компанії загрожує додатковий штраф у розмірі до 5% від денного обороту Alphabet.

У наслідок цього Google попередила, що рішення Єврокомісії оштрафувати їх на 4,3 мільярда євро ставить під загрозу безкоштовну модель розповсюдження Android.

Головний виконавчий директор Google, Сундар Пічаї, заявив, що заборона Єврокомісії встановлювати на телефони під управлінням своєї ОС своїх же застосунків, порушить екосистему Android, що може змусити їх змінити бізнес-модель безкоштовного поширення Android.

«Поки що бізнес-модель Android не припускала жорстко контрольованої моделі поширення та не вимагала від нас стягувати з виробників плату за використання наших технологій. Якщо ж виробники смартфонів і мобільні оператори не зможуть встановлювати наші програми на свої пристрої, це порушить баланс екосистеми Android», — зазначив Пічаї.
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація